Vincze Orsolya

Gyógypedagógusként végeztem az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán autizmus spektrum pedagógiája és értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányokon. Egyetemi éveim során egyre jobban megszerettem ezt a hivatást és szemléletmódot. Egyre inkább erősödött bennem az az érzés, hogy jó helyen vagyok, ez az én utam.

Tanulmányaim ideje alatt több intézménynél önkénteskedtem, bébiszitterkedtem. Nyaranta részt vettem egy napközis táborban, ahol értelmileg akadályozott gyermekekkel és autizmussal élő gyermekekkel töltöttem napjaimat. Ez az élmény segített abban, hogy mely két szakirányt válasszam a képzés során.

Az Első Lépések Kora Gyermekkori Intervenciós Alapítványnál volt alkalmam hospitálni, így különböző foglalkozásokba nyerhettem betekintést. A tavalyi évben lehetőséget kaptam, hogy az Alapítványnál dolgozhassak, autizmus specifikus egyéni, páros és csoportos foglalkozásokat tartok.

Fontos számomra a gyermekekkel, a családjaikkal és a szakemberekkel való szoros együttműködés és a folyamatos egymást támogató kommunikáció.

Vincze Orsolya

Gyógypedagógus