Térképző csoport

Formája: 60 perces heti rendszerességű zárt csoport

Életkor:  12 - 14 évesek

Csoportlétszám:  5 - 8 fő 

Szakemberek: 

 Simon Mátyás - gyógypedagógus, dráma- és színházpedagógus

Toronyai Mária - gyógypedagógus, komplex alkotásterápiás önismereti csoportvezető

Kiket várunk a csoportba?

Olyan gyerekek jelentkezését várjuk, akik:

  • önkifejezési, kommunikációs nehézségekkel

  • önértékelési problémával, önbizalomhiánnyal, enyhe szorongással

  • kapcsolati nehézségekkel küzdenek

  • a társas viselkedés, viselkedésszervezés nehézségeivel

  • beilleszkedési problémával küzdenek.

A csoport célja:

A Térképző csoportban olyan dramatikus és művészetalapú módszerekkel dolgozunk, amik támogatják a gyerekek énképének kibontakozását, környezetük, társaik és önmaguk megismeréséhez szükséges készségeiket. Az általunk alkalmazott játékok fókuszba helyezik az önkifejezést, aszociális készségeket, bővítik a társas kapcsolódás formáit. A résztvevők élményeiket és érzelmi világukat kreatív, művészetalapú eszközökkel, alkotó formában fedezik fel és olyan módon dolgoznak fel különböző témákat, amik erősítik a kommunikációt, az énhatékonyságot, társas jellegük miatt pedig fejlesztik az együttműködés, alkalmazkodás, társas normák elsajátításának területeit. A dramatikus játékok a gyermek alapvető játékosságára építve lehetővé teszik, hogy a résztvevők más-más szerepekbe bújva egy fiktív, biztonságos, elfogadó közegben próbálhassák ki magukat különböző helyzetekben és valós tapasztalatokkal, élményekkel távozzanak.

A módszerről: 

A dramatikus játékok lehetővé teszik mind a komplex készség- és képességfejlesztést (pl.: koncentráció, figyelem), ezen túl pedig jótékony hatást gyakorolnak a problémamegoldásra és a divergens gondolkodásra. A dramatikus és alkotásterápiás módszerek alkalmazásakor a résztvevők egyéni tapasztalataikat annak csoportos feldolgozása miatt rögtön a szociális folyamatok dimenziójában is megélhetik, így azok értelmezése egyszerre történik személyes és közösségi szinten is. Így a közösen eltöltött idő során egyszerre aktivizáljuk mind az én kifejezésére vonatkozó tartalmakat, mind a másokkal való együttműködés, rugalmasság, viselkedésszervezés területeit. Az alkotáson keresztül vizuális megjelenítést nyernek a résztvevők gondolatai, ami segíti azok tudatos értelmezését és az önreflexiót.

Az általunk kínált munkaformák komplex módon fejlesztik a résztvevők részképességeit, ami a rugalmas keretek miatt lehetővé teszi a differenciálást és a csoportban megjelenő igényekre való tervezést.

A csoport kettős vezetésű, zárt összetételű. Egy csoportfolyamat 12+1 foglalkozásból áll, amiből az utolsó alkalom egy zárókonzultáció a szülők számára. A foglalkozásokon a gyerekek a szülők jelenléte nélkül vesznek részt.

A csoportba kerülés módja:

A csoportba kerülést megelőzően konzultációt tartunk a jelentkező szülők és gyermek jelenlétében, ahol lehetőségünk van előzetesen megismerni egymást és kölcsönösen felmérni a folyamathoz kapcsolódó igényeket.

Jelentkezni a következő elérhetőségen keresztül lehet: terfolt.info@gmail.com