Pszichológiai szülő konzultáció - nevelési tanácsadás
Formája:
Előre egyeztetett személyes vagy online formában zajló konzultációk gyermek nevelési kérdések kapcsán
Szakember:
Boros Boglárka - gyógypedagógus, pszichológus, család- és párterapeuta
Kalóczkai Éva - pszichológus
Kólyáné Gábor Alexandra - gyermek klinikai szakpszichológus
Sipos Zsófia - klinikai gyermek-, és ifjúsági szakpszichológus jelölt, képzésben lévő család- és párterapeuta
Kiket várunk:
Olyan szülőket, akik gyermekük nevelését illetően nehézségeket, konfliktusokat, bizonytalanságot élnek meg, a viselkedés-magatartásszabályozás, irányíthatóság-terelhetőség, érzelemszabályozás, kommunikációs nehézségek, regulációs problémák (alvás, evés, szobatisztaság, önellátás) terén.
Emellett várjuk a korai életkorban tipikusan előforduló elakadásokkal küzdő szülőket, akik a gyermeküknél az alábbi nehézségeket tapasztalják: bölcsődei/óvodai beszoktatás nehézségei, szorongás, félelmek, félénkség, hisztikezelés, testvérféltékenység, válás, teljesítmény- és tanulási problémák, gyászfeldolgozás, családi rendszerben megjelenő krízishelyzetek.
Konzultációk célja és módszere:
A szülőkkel folytatott konzultáció során a nevelési kérdésekben felmerülő problémák feltárása, a családi rendszer sajátosságaihoz igazított közös megoldás keresés a szülők aktív bevonásával történik. A konzultációs alkalmak lehetőséget biztosítanak arra, hogy a szülő a szülői szerepeik mentén ráláthassanak eddigi történetükre, jelenlegi elakadásukra.
Hangsúlyt kap a szülő-gyermek kapcsolat, annak színezete és sajátos mintázata, dinamikája a sokszor elhúzódó és nyugtalanító problémák hátterében felmerülő lehetséges okok, valamint a változtatáshoz szükséges lehetőségek.
Akár a bölcsőde, óvoda, iskola jelzésére indul el a segítségkérés, akár a szülő érzi magát elakadva egy-egy kérdésben, a szülőkonzultáció segítségnyújtási lehetőséget adhat a helyzet feltérképezését követően az elakadások okainak és dinamikájának megismeréséhez.
A módszerről:
Pszichológus csapatunk a konzultációk alkalmával gyermekkel is megismerkedve (szükség esetén komplex vizsgálatot követően) nyújt segítséget, mutat irányt, annak érdekében, hogy a nehézségek mihamarabb oldódhassanak.
Jelentkezés:
Telefonon vagy emailben a probléma felvázolásával, valamint a gyermek és a szülői adatainak megadásával.